facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Renault » Nowe Renault Megane GrandCoupé

Nowe Renault Megane GrandCoupé

Kategoria: Renault|Komentarze: 0|Data: 2016-07-15 16:19:24

Renault poszerza gamę segmentu C o zupełnie nowy model, Megane GrandCoupé, uzupełniający ofertę Megane.

Po premierze Nowego Renault Megane w 2015 roku i Nowego Renault Megane Grandtour w marcu br. najnowszym modelem w rodzinie Megane jest zupełnie nowy Megane GrandCoupé.

Jego pełna harmonii i elegancji stylistyka, o doskonale wyważonych proporcjach, przyciąga spojrzenia. Smukłe linie w połączeniu z długą maską i mocno zarysowanymi nadkolami tworzą dynamiczny design. Charakterystyczny, wyróżniający się układ przednich i tylnych świateł podkreśla unikalną linię. Szklany dach łączący szybę czołową z szybą tylną nadaje autu elegancki i wyjątkowo prestiżowy, dwubarwny wygląd, a jednocześnie rozświetla wnętrze.

Nowe Renault Megane GrandCoupé jest wyposażone w niezwykle komfortową tylną kanapę wykonaną z wysokiej jakości materiałów oraz przestronny bagażnik (508 dm3 według niemieckiej normy VDA) z elektrycznie i bezdotykowo otwieraną klapą.

Model ten czerpie korzyści i oszczędności z płyty podłogowej o modułowej konstrukcji CMF C/D (ang. Common Module Family), dostarczając tej samej przyjemności z jazdy, co pozostałe modele z gamy Megane oferując kompletną, unikalną w tym segmencie ofertę zaawansowanych technologii, m.in.: zespół zegarów i wskaźników z konfigurowalnym, 7’’ kolorowym wyświetlaczem TFT, system multimedialny R-LINK 2 z ekranem o przekątnej do 8,7’’, system MULTI-SENSE, system wspomagania parkowania „Easy Park Assist” z kamerą cofania, a także nowoczesne systemy wspomagające kierowcę w prowadzeniu, m.in. przezierny wyświetlacz Head-Up, aktywny regulator prędkości (ACC), aktywny system wspomagania nagłego hamowania (AEBS), system kontroli pasa ruchu (LDW) czy system kontroli bezpiecznej odległości (DW).

W zależności od kraju gama silników obejmuje :

silniki benzynowe:

  • SCe 115, dostępny z 5-biegową manualną skrzynią biegów lub z przekładnią bezstopniową (CVT),
  • Energy TCe 130, dostępny z 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów EDC lub z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

silniki wysokoprężne:

  • dCi 90, dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów,
  • dCi 110, dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub z 6-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów EDC,
  • dCi 130, dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Nowe Renault Megane GrandCoupé będzie produkowany w zakładzie w tureckiej miejscowości Bursa i sprzedawany w ponad 20 krajach na całym świecie*.

(*) Nowe Renault Megane GrandCoupé będzie sprzedawany w następujących krajach: Algieria, Arabia Saudyjska, Australia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Egipt, Estonia, Irlandia, Izrael, Łotwa, Liban, Litwa, Maroko, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Tunezja, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.


www.swiataut.net     zdjęcia: Renault

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze