facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Opel » Opel Astra Sports Tourer

Opel Astra Sports Tourer

Kategoria: Opel|Komentarze: 0|Data: 2016-03-19 10:54:56

Opel kontynuuje historię sukcesów w klasie kompaktowej, prezentując aż dwa nowe modele: kilka miesięcy po udanym wprowadzeniu na rynek pięciodrzwiowej wersji Astry nowej generacji, za kulisami z niecierpliwością oczekuje już nowa wersja Sports Tourer, która na wiosnę będzie dostępna u dealerów.

Firma Opel otrzymała już ponad 100 000 zamówień na wersję pięciodrzwiową oraz Sports Tourer. Najmłodszy przedstawiciel klasy kompaktowej z nadwoziem kombi kontynuuje tradycję, której firma Opel pozostaje wierna od chwili wprowadzenia w 1963 roku pierwszego modelu Kadett A Caravan. Do tej pory 5,4 miliona spośród 24 milionów sprzedanych modeli Kadett i Astra to wersje kombi. Nowa Astra Sports Tourer jest 10. generacją kompaktowego Opla z nadwoziem kombi. Samochód jest wyposażony w te same, wyznaczające trendy rozwiązania, co wersja pięciodrzwiowa. Astra Sports Tourer jest oparta na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu i waży nawet do 190 kilogramów mniej od poprzedniej wersji. Astra Sports Tourer będzie również napędzana silnikami najnowszej generacji, dzięki którym samochód jest bardziej dynamiczny, elastyczny i dostarcza więcej przyjemności z jazdy. Jednocześnie ograniczono zużycie paliwa, co stanowi przekonujący argument dla firm oraz kierowców przemierzających duże odległości, którzy często poszukują zarówno praktycznych, jak i reprezentacyjnych samochodów kombi.

Astra Sports Tourer, podobnie jak pięciodrzwiowa odmiana modelu, będzie dostępna z systemem Opel OnStar i nowymi systemami multimedialnymi IntelliLink, zapewniającymi ultranowoczesną i kompleksową łączność. Dotyczy to również licznych systemów podnoszących bezpieczeństwo i wspomagających kierowcę, w tym rozwiązań znanych dotychczas tylko z wyższych segmentów. Nie mniej ważna jest elegancka, smukła i sportowa sylwetka Astry Sports Tourer, która z pewnością będzie zwracać uwagę na drodze. Właściwości aerodynamiczne i wnętrze świadczą o przemyślanej konstrukcji i całościowej koncepcji pojazdu. Przy współczynniku oporu powietrza wynoszącym 0,28 Astra Sports Tourer jest tak samo oszczędna, jak wersja pięciodrzwiowa. Ponadto, najnowsza Astra kombi ma dokładnie takie same wymiary, jak poprzedni model, a jednak oferuje znacznie więcej miejsca wewnątrz. Osoby podróżujące z tyłu mają do dyspozycji więcej przestrzeni nad głową i na nogi, zaś pojemność bagażnika zwiększyła się o 80 litrów, co w sumie daje 1630 litrów. Ogólnie rzecz biorąc, nowa Astra Sports Tourer pod każdym względem oferuje większy komfort, w tym miejsce na trzy foteliki dla dzieci z tyłu. Dzięki temu Astra Sports Tourer idealnie nadaje się do codziennego użytku jako wygodny samochód firmowy lub wielofunkcyjny samochód rodzinny.

„Nowa Astra Sports Tourer i nowa Astra hatchback to dwie strony tej samej monety. Obie wersje stanowią jakościowy skok marki Opel w klasie kompaktowej. Oprócz ultranowoczesnych opcji łączności z Internetem i ewolucyjnej stylistyki, atutem kombi jest jeszcze większy nacisk na efektywność” — powiedział dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Astra Sports Tourer to doskonałe połączenie funkcjonalności i dynamiki: samochód jest bardziej przestronny i lżejszy, a pomysłowe wyposażenie, takie jak elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika sterowana stopą, wyznaczają trendy pod tym względem. Takie właśnie powinny być współczesne kompaktowe samochody kombi”.


www.swiataut.net/mototarget.pl        zdjęcia: Opel

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze