facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Opel » Udany debiut Opla Mokka

Udany debiut Opla Mokka

Kategoria: Opel|Komentarze: 0|Data: 2012-11-04 11:30:42

Od debiutu rynkowego kompaktowego SUV-a w lipcu niemiecki producent zebrał w sumie czterdzieści tysięcy zamówień na ten samochód. Wygląda więc na to, że w potężnie obsadzonym przez konkurencję segmencie małych SUV-ów, jest jeszcze miejsce na nowe modele. Mokkę można kupić od kwoty 67 tysięcy złotych. To dużo jak na kawę, na szczęście w tym przypadku nazwa odnosi się do samochodu. Ciekawym określeniem producent nazwał też zawieszenie: "Made in Germany". Można by wnioskować, że odgłosy jego pracy przypominają muzykę zespołu Rammstein z płyty o tej samej nazwie. W tym przypadku chodzi jednak tylko o dostosowanie charakterystyki pracy do wymagań europejskiego odbiorcy.

Podstawowy model napędza jednostka 1.6 115 KM, wyżej w gamie jest turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 o mocy 140 KM, a także diesel 1.7 130 KM. Długość auta wynosi 4,28 metra. Z ciekawych opcji trzeba wymienić system Flex Fix, który robi z przestrzeni bagażowej w pełni funkcjonalny bagażnik rowerowy na jeden, lub nawet trzy rowery, po zamontowaniu dodatkowej przejściówki. System jest zintegrowany ze zderzakiem pojazdu. Oczywiście w modelu dostępne będą różne rozwiązania z zakresu szeroko pojętej elektroniki i innych dziedzin, z których wartym wymienienia jest system Opel Eye: adaptacyjne reflektory z wbudowaną kamerą.

Kierownictwo Opla wiąże z modelem Mokka spore nadzieje, więc -co zrozumiałe- wynik sprzedaży na poziomie 40 tysięcy aut w okresie lipiec-październik 2012 ucieszył wszystkich w centrali firmy w Russelsheim. Alfred E. Reick, wiceprezes firmy Opel odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i rynek wtórny, powiedział: 

"Wraz z wprowadzeniem modelu Mokka rozpoczął się nowy rozdział ofensywy naszych produktów. Sukces, jaki wiąże się z ogromną liczbą składanych zamówień, dowodzi, że model Mokka został dostrzeżony. Zastosowana w nim technologia, dynamika, jaką oferuje, oraz odważna stylistyka przypadły do gustu naszym klientom. Ten samochód wytycza w segmencie zupełnie nowy standard". 

Tymczasem zapraszamy do własnej oceny stylistyki Opla Mokki, oto kilka zdjęć:

 

 

Opel Mokka    fot. GM


Tekst: Marcin Dziekoński / SA    Zdjęcia: General Motors


Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze