facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Opel » Nowy kabriolet Opla - Cascada

Nowy kabriolet Opla - Cascada

Kategoria: Opel|Komentarze: 0|Data: 2012-10-18 21:19:41

Po wielu generacjach kompaktowych kabrioletów na bazie modeli Kadett i Astra, Opel powraca do starszej tradycji kabrioletów, o średnich wymiarach, z czterema miejscami, i miękkim dachem, które są symbolem prestiżu i nietuzinkowości — jak Opel Käpitan czy Rekord; tym razem jednak w nowej, odświeżonej formule, przy wykorzystaniu najlepszych współczesnych technologii. Cascada daje wyraziste odczucia z jazdy; jest w stanie zapewnić je dzięki wyjątkowo sztywnemu nadwoziu, przedniemu zawieszeniu wykonanemu w technologii HiPerStrut oraz adaptacyjnemu systemowi amortyzatorów FlexRide. Zarówno kierowca, jak i pasażer mogą w pełni cieszyć się owiewającym ich powietrzem. Zapewnia im to miękki dach, który może zostać otwarty w ciągu 17 sekund podczas jazdy nawet z prędkością 50 km/h zarówno z pilota jak również przez naciśnięcie przycisku.

 

Przez szeroki rozstaw kół i opływowe kształty, tak charakterystyczne dla Opla, Cascada nawiązuje swoją stylistyką do klasycznej i ponadczasowej elegancji samochodów „Grandes Routières” z czasów ich świetności. Przy dachu złożonym, gotowa do jazdy na świeżym powietrzu Cascada ma nieskazitelny profil.

Większość kabrioletów dobrze wygląda z opuszczonym dachem, lecz wiele z nich z podniesionym dachem wygląda wręcz niezdarnie. Dzięki miękkiemu dachowi wysokiej jakości, który ma doskonałe własności aerodynamiczne i idealny profil, Opel Cascada po zamknięciu nabiera bardzo wyrazistych kształtów” — mówi Malcolm Ward, dyrektor działu Designu, zajmujący się stylistyką nadwozia.

 

Cascada kusi swoim kokpitem poprzez imponującą wyrzeźbioną wręcz, a jednocześnie sportową stylistykę, która podkreślona jest precyzyjnie dopracowanymi szczegółami. Uskrzydlone linie tablicy wskaźników, które wyglądają jak zaszyte w miękkie, zamknięte powierzchnie, przepływają na drzwi, dynamicznie otaczając przednie fotele. Całkiem nowe fotele, doskonale dopasowane do nadwozia, będą oferowane w bogatej gamie materiałów i skór.

 

Kabriolet Opel Cascada dostępny będzie wraz z szeroką gamą jednostek napędowych. Benzynowy silnik 1,4 z turbosprężarką otwiera ofertę; będzie występował z 6-biegową manualną skrzynią biegów; zostanie udostępniony w dwóch wersjach mocy: 88 kW/120 KM oraz 103 kW/140 KM. Obydwie jednostki dostarczają moment obrotowy rzędu 220 Nm dzięki funkcji doładowania. W przypadku silników diesla do dyspozycji będzie silnik 2,0 CDTI o mocy 121 kW/165 KM dostępny z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Silnik ten dostarcza moment obrotowy rzędu 380 Nm.


www,swiataut.net      Zdjęcia: GM

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze