facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Opel » Nowy mały Opel zadebiutuje w Paryżu, produkcja w Niemczech

Nowy mały Opel zadebiutuje w Paryżu, produkcja w Niemczech

Kategoria: Opel|Komentarze: 0|Data: 2012-08-01 15:27:04

Opel planuje wprowadzenie nowego gracza w klasie najmniejszych samochodów. W tym celu rozbudowuje się fabrykę Opla w Eisenach, tymczasem w jej okolicy widywano już prototypy tego pojazu. Adam Opel zapewne uśmiecha się w zaświatach, gdyż nowy model postanowiono nazwać jego imieniem. Dlatego, możemy napisać, że Adama prawdopodobnie będzie można kupić w okolicy stycznia 2013. Debiut odbędzie się zaś w Paryżu. Zapraszamy do zobaczenia kilku zdjęć nowego niemieckiego malucha. Malucha, który w opcji oferować ma nawet ...swoje własne nocne niebo. Tak, niebo. Śpieszymy z wyjaśnieniem w dalszej części artykułu. Zapraszamy.

 

Nowy Opel Adam    fot. GM

Niemcy przygotowują się poważnie do produkcji Adama, fabrykę w Eisenach, produkującą do tej pory Corsę, rozbudowano o zupełnie nowe struktury, umożliwiające kompleksową produkcję samochodu na miejscu. Zainwestowano w nową halę produkcyjną ze spawalnią i lakiernią, całość skomunikowano z terminalami załadunkowymi dla ciężarówek i kolei.

Rozbudowywane zakłady Opla w Eisenach    fot. GM

Opel zapowiada duży stopień personalizacji zamawianych samochodów, co ma szczególnie dotyczyć wystroju wnętrza pojazdu. Ciekawostką jest...podświetlenie LED w suficie, które ma imitować pełne gwiazd niebo. Coś nam się wydaje, że młodzi kierowcy szczególnie ucieszą się na taką opcję, wszak podczas romantycznych wypadów z ukochaną osobą nie wszystkie noce bywają bezchmurne. Wtedy będzie można "włączyć" niebo, bez ryzyka, że coś spadnie nam na głowę. Czy funkcja spadających gwiazd również będzie dostępna, tego nie wiemy. W tej i innych kwestiach będziemy czujni, informując Państwa, gdy dowiemy się czegoś nowego.

"Tutaj i niebo inne..." - tego w samochodach chyba jeszcze nie grano    fot. GM

Na razie wiadomo na pewno, że w aucie będzie stosowany zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy, kompatybilny z telefonami komórkowymi opartymi na systemamach operacyjnych Apple iOS i Android. Znamy też jego wygląd, zapraszamy do oceny na bazie zamieszczonych przez nas zdjęć.


Tekst: Marcin Dziekoński / SA    Zdjęcia: General Motors

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze