facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych
Dacia » 100 aut elektrycznych niebawem do kupienia w dyskoncie, cena 59,000 zł. [Prima Aprilis]

100 aut elektrycznych niebawem do kupienia w dyskoncie, cena 59,000 zł. [Prima Aprilis]

Kategoria: Dacia|Komentarze: 0|Data: 2021-04-01 12:40:25

Podobne akcje juz były: w Niemczech można było kupić w jednej z sieci dyskontów Kię Stonic. Pomysł właśnie trafia do Polski, ale w zupełnie innym, elektrycznym wydaniu! Ciekawy jest też wybór auta, prawdopodobnie będzie to bowiem hinduska, elektryczna adaptacja Dacii Logan -Mahindra eVerito. Pierwsze sto aut ma być do kupienia już w czerwcu. 

 

181 km zasięgu to idealna wartość na codzienne potrzeby

Nie możemy jeszcze zdradzić, która sieć wpadła na tena pomysł, ale chodzi o jedną z wiodących sieci sklepów. Według naszych źródeł sto pierwszych aut dostarczy hinduski koncern Mahindra. Auto nazywa się eVerito i jest łudząco podobne do starej Dacii Logan. To nie dziwi, alians Renault współpracuje z Mahindrą od jakiegoś czasu.

Auto jest w zasadzie hinduską inkarnacją Dacii Logan.

Dzięki hinduskim dostawcom cena auta ma nie przekraczać 60 tysięcy złotych. Auto ma silnik o mocy 31 kW i zasięg 181 kilometrów. Normalne gniazdko naładuje je w 11 godzin, szybka ładowarka w niecałe półtorej. Auto będzie połączone z internetem, system diagnostyczny na bieżąco monitoruje 190 paramterów auta, dzięki czemu ewentualne problemy będzie można zdiagnozować online. Spokojnie, Hindusi świetnie mówią po angielsku, nie będzie problemu z porozumieniem się.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że na premierę przyjedzie znany Brytyjsko-Hinduski zespół Panjabi MC, którego kultowy album Mundian To Bach Ke z 2003 roku ma być preinstalowany w systemie audio każdego z tych aut w ramach rocznego abonamentu Spotify.

Serwisem auta prawdopodobnie zajmie się sieć ASO Renault. Czekamy na potwierdzenie tej informacji.

 

EDITTegoroczny Prima Aprilis wyszedł całkiem nieźle: początek naszego "newsa" brzmiał w pełni prawdopodobnie. Faktycznie auta z dyskontu to coś, co w Europie już się zdarzało, a samochód Mahindra eVErito to najprawdzisze, istniejące auto z Indii. Parametry pojazdu też są prawdziwe, łącznie z monitorowaniem parametrów serwisowych online. Natomiast na razie nie ustawiajcie się w kolejkach, żaden dyskont nie planuje sprowadzenia go do Polski. No chyba, że po przeczytaniu naszego pomysłu, kierownictwo któregoś stwierdzi, że pomysł jest w dechę. Cóż, szkoda też, że na koncert Panjabi MC trzeba będzie jeszcze poczekać ;)


Tekst: Marcin Dziekoński    Zdjęcia: Mahindra

Komentarze:

Brak komentarzy
Zaloguj się aby dodawać komentarze