facebook

Przeczytaj artykuły o wybranej marce

testy aut nowych
testy aut używanych

TOP 10 mocno dyskusyjnych face liftingów

Kategoria: Rover|Komentarze: 0|Data: 2017-11-12

Dziś dotykamy tematu face liftingów. A będzie śmiesznie, bo choć większośc z nich jest udana i potrzebna, odświeżająca i ulepszająca dany model, znajdzie się w historii motoryzacji też niejeden lifting co najmniej dyskusyjny. Co przyświecało niektórym stylistom? Czy faktycznie mówili "jaki ten przód piękny, ale zastąpmy te światła 10 małymi, z twarzą pająka lepiej się sprzeda". Albo "ten szklany wlot -choć tylko nasz model ma coś takiego- zastąpimy afrykańską moskitierą, taniej będzie". Abstrakcja, czy raczej coś, co brzmi znajomo? Innym razem lifting nie zmienia praktycznie nic, a i tak auto wygląda jakby gorzej. Zdarzają się też przypadki nazywania liftingu zupełnie nową generacją. Jest w czym wybierać i pewnie też macie w głowie kilka swoich typów, zapraszamy więc do sprawdzenia, czy znalazły się one na naszej liście top 10.

Znasz te samochody? Znane i nieznane rodzeństwo samochodów, o których zdawało się, że wiemy wszystko

Kategoria: Rover|Komentarze: 0|Data: 2016-09-29

Znacie się na motoryzacji, lubicie ją. Nikt nie czytałby takiego serwisu, gdyby jej choć trochę nie lubił. Rozpoznajecie bez problemu samochody, które można spotkać na drodze, pewnie nawet po zdjęciu kawałka karoserii czy kokpitu. Żaden problem. Ja też jestem tu nie bez powodu, zagadki "jaki to samochód" rzadko sprawiają mi problem, auto poznam często nawet widząc kawałek kratki nawiewu, choćby przez sekundę. Jeśli to modele z naszego podwórka. A jeśli nie? Czy znacie bliskie i dalekie, rodzeństwo doskonale znanych u nas samochodów? Okazuje się, że bycie jedynakiem w niektórych firmach jest wielką rzadkością i wcale nie mówię tu o koncernie VW czy Toyoty. Prezentujemy zestawienie kilku ciekawostek wynikających z tego faktu. Większość to rodzeństwo aut z naszego podwórka, ale znajdzie się też kilka całkiem egzotycznych rodzeństw. Jeśli znałeś większość z prezentowanych tu samochodów, to naprawdę gratulujemy wiedzy. Zapraszamy!

TEST: Rover 214 Silverstone

Kategoria: Rover|Komentarze: 0|Data: 2012-04-18

W pierwszym teście samochodu na naszym portalu postanowiliśmy przedstawić Państwu coś oryginalnego. Auto dość popularne i niszowe zarazem, niemożliwe do kupienia jako nowe, zdobione skórą, drewnem, a przy tym niedrogie. Rover 200, bo o nim mowa, wyróżnia się również konstrukcją silnika oraz brytyjskim pochodzeniem. Wokół samochodów tej firmy narosło trochę mitów, zarówno dobrych, jak i złych. Czy Rovery są "warte grzechu"? W niniejszym teście postaramy się odpowiedzieć na pytanie. Auto które nam w tym pomoże pochodzi z 1998 roku, jest to model 214 Si z silnikiem 1.4 103 KM, w rzadko spotykanej wersji Silverstone.Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z tym ciekawym samochodem.